Naujienos
Panevėžio „Cido“ arenos dviračių trekas atveriamas visuomenei

„Penkerius metus Panevėžio „Cido“ arena visuomenei buvo laisvalaikio vieta, į kurią einama norint pasigrožėti vienu ar kitu renginiu, pasisemti kultūros ar patirti sporto aistrų, tačiau atšventę mažąjį jubiliejų, suradome būdą, kaip areną paversti unikalių galimybių oaze. Atvėrėme iki šiol buvusią nepasiekiamą arenos erdvę – dviračių treką. Be to, norime vystyti ir populiarinti šią sporto šaką, o geriausias būdas tai padaryti – suteikti galimybę žmonėms patiems prie jos prisiliesti, su ja susipažinti“, – sako „Cido“ arenos generalinis direktorius Dainius Visackas.

Dviračių treką panorusius išbandyti entuziastus prižiūrės, konsultuos ir mokys profesionalus treneris. Su specialiais šiai sporto šakai pritaikytais dviračiais, kuriuos išsinuomojus dviračių treką duoda arena, mėgėjai gali tarpusavyje varžytis keturiose dviračių treko sporto rungtyse: hite, sprinte, slalome ir keirine.

„Nors mūsų arenos dviračių treke aktyviai treniruojasi šalies ir užsienio dviratininkai, Panevėžio miesto dviračių klubų auklėtiniai, arenos užimtumo grafike tikrai kartkartėmis rasime vietos ir tiems, kuriems yra tiesiog smalsu išbandyti kažką naujo, kurie ieško naujų potyrių ir iššūkių“, – teigia D. Visackas.

Ovalo formos „Cido“ arenos trekas yra laikomas greitu treku: septynių metrų pločio posūkiuose trekas yra pasviręs 45 laipsnių kampu, o tiesiojoje – 13 laipsnių. Tai profesionaliems sportininkams leidžia išvystyti net 70 kilometrų per valandą greitį.

Treką suprojektavo Vokietijos kompanija, vadovaujama architekto Ralfo Šurmano (Ralph Schuermann), kuris rengė ir Pekino olimpinį treką 2008 metų olimpiadai. Architektas Panevėžio arenai suprojektavo I kategorijos 250 metrų ilgio olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką. Šiuo metu tai yra vienintelis dengtas dviračių trekas Baltijos šalyse. Jame pastaraisiais metais ne tik treniruojasi ryškiausios Lietuvos dviračių sporto žvaigždės (Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė), bet ir vyksta aukščiausio lygio dviračių treko renginiai, pavyzdžiui, Europos dviračių treko elito čempionatas „Eurotrack 2012“, Tarptautinis dviračių treko čempionatas, Baltijos treko turas, Lietuvos dviračių treko čempionatas ir kt.

Mėgėjams skirtų dviračių treko rungčių aprašymai:

Hitas – tai vieno rato distancija, asmeninės lenktynės laikui, kai startuojama iš vietos. Startui naudojamos automatinės dviratininkų išleidimo staklės. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

Sprintas – kvalifikacijoje startuojama įsibėgėjus, dviratininkai varžosi asmeninėse lenktynėse įveikdami distanciją. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

Slalomas – vieno ir/arba pusės rato distancija, ją nuvažiuojant ir įveikiant kliūtis. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausia ir tiksliausiai įveikęs distanciją.

Keirinas – dviratininkai startuoja sekdami priekyje mopedu važiuojantį lyderį, kuris įsibėgėja iki 50 km/h greičio, o likus 700 metrų iki finišo, jis pasitraukia ir leidžia dviratininkams likusiame nuotolyje kovoti tarpusavyje. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

Daugiau informacijos apie dviračių treko nuomą rasite adresu www.cidoarena.lt

2014-02-06Panevėžio „Cido“ arenos dviračių trekas atveriamas visuomenei
2014-01-31Kokį nuosprendį Dainiui Zubrui paskelbs Lietuvos ledo ritulio mėgėjai?
2014-01-22Praėjusiais metais „Siemens“ arena visiškai užpildyta buvo tris kartus dažniau
2014-01-22„Tiketa“: verslo augimas neatsiejamas nuo investicijų į technologijas
2014-01-14„Tiketa“ fiksuoja didžiausią apyvartos augimą per visą savo istoriją ir skaičiuoja į rinką grįžusius išparduotus renginius
2014-01-14Vilniuje koncertuosiantis klasikas André Rieu: mes esame susituokę – aš ir mano orkestras
2014-01-14Vilniuje koncertuosiantys „Dream Theater“ pristatė mobiliąją programėlę, o jų singlas „The Enemy Inside“ išrinktas metų daina
2014-01-095-ąjį gimtadienį atšventusi „Cido“ arena metus baigė pagerinusi rodiklius
2013-12-20Nauja Teatrai.lt iniciatyva skatins kurti šiuolaikiškus spektaklius ir ugdyti ateities teatrą ir jo publiką
2013-12-19Bilietai į Pasaulio ledo ritulio čempionato varžybas šluojami nuo pat prekybos pradžios