Naujienos
Maskvos Didžiojo teatro žvaigždės „Gulbių ežerą“ šoks Galvės ežere

„Taip, taip, supratote teisingai, - nuostabą šalin gena projekto meno vadovė Tatjana Sedunova. – Tai didžiulis iššūkis, tačiau Lietuva greitai pateks tarp šalių, kuriose šis klasikinis kūrinys bus parodytas ant ežero sumontuotos scenos. Techniniai planai jau parengti, užsakyta speciali įranga“.
Prieš spektaklį Trakuose tris paras dirbs keliasdešimties technikų komanda – ketinama sukonstruoti pontoninį plaustą, ant jo – specialią sceną, garso, vaizdo ir šviesos techniką. „Spektaklis prasidės, kai ims temti. Įspūdinga Trakų pilies dekoracija ir apšvietimas sukurs nepakartojamą pasaką“, - įsitikinusi meno vadovė.

Turbūt nėra pasaulyje teatro, kuriame nebūtų buvęs pastatytas šis baletas. Tačiau senojoje Lietuvos sostinėje klasikinis baletas pakeis veidą ir persikels į netradicinę erdvę: taip mes iššūkį nusistovėjusiai nuostatai, kad baletą galima žiūrėti tik uždaroje salėje.

Ir tikrai nėra balerinos, kuri nesvajotų šokti žaviosios gulbės Odetos–Odilės.  „Tai techniškai ir artistiškai sudėtinga partija, kurią geba atlikti tik talentingiausios balerinos. Tas vaidmuo puošia visą spektaklį“, - aiškina T.Sedunova ir priduria, kad pagrindinė partija patikėta vienai ryškiausių pasaulio baleto žvaigždžių.

Maskvos Didžiojo teatro primabalerina Jekaterina Krisanova jau seniai nebelyginama su jokia kita balerina, tai su ja lygina pačias talentingiausias baleto šokėjas. „Tai išskirtinis projektas, tik dėl to sutikau jame dalyvauti“, - paaiškina Maskvos Didžiojo teatro solistė – artistė, kurios laukia didžiosios scenos: nuo Paryžiaus iki Niujorko.

Į Lietuvą ji atvyksta su partneriu – kita pasaulinio lygio žvaigždes Dmitrijumi Gudanovu. „Jis itin meistriškas, tarsi Nikolajus Cickaridzė savo jaunystės metais“, - aiškino T.Sedunova.

Išskirtinė ir trupė – visame pasaulyje vertinami Baltarusijos Didžiojo tetaro artistai.

Baltarusijos Didžiojo teatro baleto repertuare – daugiausiai klasikiniai pastatymai, o P.Čaikovskio „Gulbių ežeras“ yra tarsi trupės vizitinė kortelė. „Tai visame pasaulyje labiausiai vertinamos rusiškos baleto mokyklos atstovai. Ir tai daug ką pasako“, - apie Baltarusijos baletą kalba T.Sedunova.

2013-05-08Maskvos Didžiojo teatro žvaigždės „Gulbių ežerą“ šoks Galvės ežere
2013-05-07Lanos Del Rey „Young & Beautiful” įsiveržė į „Billboard“ ir koncertų sales
2013-05-07Legendiniai rokeriai „Scorpions“ grįš į Vilnių ir surengs grandiozinį šou
2013-05-07„Tele Bim-Bam“ drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru leisis į turą per Lietuvos arenas
2013-05-06„Tiketa“: bilietų spausdinimui lietuviai per metus sunaudoja apie 3,5 tonos popieriaus
2013-05-02Lana Del Rey koncertinio turo metu demonstruoja savo suknelių kolekciją
2013-04-29Lana Del Rey savaitgalį leido romantiškajame Paryžiuje
2013-04-26Auklėtinių patikėtas kamuoliukas krepšinio treneriui atnešė pergalę
2013-04-24Naujausias Lanos Del Rey kūrinys skambės laukiamiausiame šių metų filme
2013-04-22Lana Del Rey kartu su savo vaikinu perdainavo Nancy Sinatros „Summer Wine“