Naujienos
Muzika gurmanams: vokalinio kvarteto „Cappella‘A“ koncertai Vilniuje ir Kaune

Nors Lietuvos koncertų scenose kolektyvas nėra dažnas svečias, spalio mėnesį kokybiškos muzikos išsiilgusiems tautiečiams „Cappella‘A“ surengs du koncertus: spalio 24 d. kvartetas koncertuos Kauno valstybinėje filharmonijoje, o spalio 28 d. – Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

„Taip, jų dainavimo stilius, vadinamas a cappella“, kuomet nėra muzikinio pritarimo arba jis labai minimalus, nėra įprastas Lietuvoje, tačiau labai vertinamas užsienyje, palaikomas ir remiamas aukščiausio lygio muzikos profesionalų. Tam, kad žmonės galėtų kokybiškai dainuoti a cappella būtinas labai geras pasiruošimas, išlavintas vokalas, o tai reikalauja itin daug darbo, jėgų, repeticijų. Klaipėdiečiai „Cappella‘A“ propaguoja ir pasisako tik už gyvą skambesį, todėl jiems labai svarbi koncerto vieta – svarbu, kad joje būtų ne tik jauki atmosfera, bet ir labai gera akustika“, – sako kvarteto „Cappella‘A“ koncertus organizuojančios bendrovės VšĮ „Combo concert“ direktorius Arūnas Eitutis.

Pasak muzikos kritikų, „Cappella‘A“ koncertai pranoksta stereotipus ir verčia pamiršti, kad jų metu salėje skamba tik vokalistų balsai ir visiškai nėra muzikos. Visgi, kvarteto atliekamų kompozicijų preciziškas skambesys yra nuoseklių repeticijų bei kūrybinių ieškojimų vaisius, šlifuotas gausybėje koncertų ir tarptautinių konkursų.

Ieškodami savojo stiliaus, atlikėjai išmėgino įvairiausias dainas nuo senų šlagerių iki populiarių šiuolaikinių kūrinių bei džiazo interpretacijų. Galiausiai parengė unikalų savo repertuarą, pavergiantį kiekvieno širdį.

 „Jų kuriama ir atliekama muzika – tai muzika, į kurią galima ir reikia įsiklausyti, galima girdėti nuostabų vokalo skambesį. Tai muzika, kuri klausytoją paliečia ir sujaudina iki pat sielos gelmių. Be to, koncertuose Vilniuje ir Kaune ansamblis žada pateikti staigmenų“, – užsimena A. Eitutis.

Koncertuose Vilniuje ir Kaune drauge su „Cappella‘A“ scenoje pasirodys būgnininkas Darius Rudis, bosistas Paulius Stonkus, džiazo pianistas ir koncertmeisteris Arnoldas Jankūnas, svečiuosis legendinis atlikėjas Gytis Paškevičius ir jaunoji žvaigždė, nuostabaus balso savininkė Evelina Sašenko.

2006-aisiais vokalinių ansamblių konkurse „Vokal.total“ Austrijoje kvartetas iškovojo vardinį „Ward Swingle“ apdovanojimą, o 2009-aisiais pelnė šio prestižinio renginio auksinį diplomą. 2011 metais ansamblis surengė visą turą per prestižinius Europos vokalo konkursus: vokalinių ansamblių konkurse „Tampereen Sävel“ Suomijoje ansamblis „Cappella‘A“ tapo III vietos laimėtoju, konkurse „Solevoci“ Italijoje iškovojo geriausios a cappella grupės vardą, o tarptautiniame vokalinių ansamblių konkurse „Vocal Marathon“ Kroatijoje tapo absoliučiu nugalėtoju.

Bilietus į „Cappella‘A“ koncertus Vilniuje ir Kaune galima įsigyti visoje Lietuvoje įsikūrusiose „Tiketos“ kasose arba internetu www.tiketa.lt.

Paklausyti „Cappella‘A“ atliekamo Louis Amstrongo kūrinio „What a Wonderful World“ galima adresu http://www.youtube.com/watch?v=XotX3NQdFPE arba „The Rolling Stones“ kūrinio „Route 66“ paklausyti galima adresu http://www.youtube.com/watch?v=TtjcrP3bhFw.

2012-09-28Muzika gurmanams: vokalinio kvarteto „Cappella‘A“ koncertai Vilniuje ir Kaune
2012-09-27Lietuvoje vyksiantis Juaneso „MTV Unppluged“ koncertas nominuotas penkiose „Grammy“ apdovanojimų kategorijose
2012-09-25Rudens sezonui festivalis Kaunas Jazz paruošė galingą muzikinį užtaisą
2012-09-24Į Lietuvą atvykstančių „Pasion de Buena Vista“ pasirodymas parengtas pagal legendinį kubiečių filmą
2012-09-21Vilniečiai šėlo pagal Jurgio Didžiulio grojamus Lotynų Amerikos ritmus
2012-09-20Į sostinės senamiestyje vyksiančią kolumbietišką fiestą kviečiama atvykti automobiliu
2012-09-19Juaneso ir Jurgio Didžiulio dovana – nemokamas kolumbietiškas vakarėlis
2012-09-17Panevėžio „Cido“ arenoje krepšinio klubai kovos dėl R. Sargūno taurės
2012-09-12Lietuvoje koncertuosiantis Juanesas atskleidė atostogų su šeima detales
2012-09-05Į Vilnių atvyks pusšimtis „Disney“ pasaulio herojų