Naujienos
„Cirque du Soleil“ pristatė dar vieną savo šedevrą – roko operą „Zarkana“

Niujorke garsiausias pasaulyje šou kūrėjas „Cirque du Soleil“ pristatė antrąją šių metų premjerą – sudėtingiausiais akrobatiniais numeriais persmelktą roko operą „Zarkana“. 75 spektaklyje vaidinantys „Cirque du Soleil“ artistai žiūrovus nukelia ten, kur išnyksta riba tarp realybės ir fantazijos – į svajonių pasaulį, kuriuo patikėti priverčiamas kiekvienas.

Pagrindinė spektaklio siužetinė linija remiasi mago, vardu Zark, gyvenimo istorija. Zark yra praradęs ne tik savo magiškąsias galias, bet ir meilę gyvenimui. Apskritai „Zarkana“ galima vadinti spektakliu, kurio muzika ir neįtikėtini akrobatiniai numeriai nukelia į fantazijų pasaulį, kuriame iš pradžių tvyrantis chaosas pamažu užleidžia kelią šventei ir meilei.

Per kiek daugiau nei dvi valandas trunkantį spektaklį susižavėjimo ovacijas ir šūksnius kelia egzotiškus padarus įkūnijantys artistų kostiumai, pirštais piešiami didžiuliai smėlio piešiniai ir ore skraidantys ir sudėtingiausius bei pavojingiausius triukus atliekantys „Zarkana“ spektaklyje dalyvaujantys akrobatai. Sklandymo ir skraidymo ore triukų ir numerių šiame spektaklyje ypač gausu.

Po savo premjeros „Zarkana“ sulaukė tiek daugybės „Cirque du Soleil“ gerbėjų liaupsių, tiek teigiamų kritikų pasisakymų. Pasak pastarųjų, „Zarkana“ kiekvienam žiūrovui garantuoja pribloškiantį vaizdą, kuris kuriamas ne tik talentingų akrobatų meistriškai atliekamais pavojingais triukais, bet ir įspūdingomis ir labai tikroviškomis video projekcijomis, taip pat  įdomią ir įtraukiančią istoriją bei puikią muziką. Beje, dainos šiame spektaklyje, priešingai nei daugelyje kitų „Cirque du Soleil“ kūrinių, kur skamba esperanto ar išgalvota kalba atliekami kūriniai, skamba anglų kalbą.

„Zarkana“ scenarijų kūrė ir režisavo žinomas Kanados teatro spektaklių ir filmų režisierius Francois Girard. Muziką spektakliui kūrė garsus Australijos muzikantas, kompozitorius ir prodiuseris Nick‘as Littlemore, prodiusavęs tokius atlikėjus kaip Elton‘as John‘as, Robbie Williams‘as, „Groove Armanda“. Teigiama, jog prie spektaklio „Zarkana“ muzikos kūrybos nemažai prisidėjo ir pats seras Elton‘as John‘as.

Su „Cirque du Soleil“ spektakliu „Zarkana“ susipažinti galite adresu: http://www.youtube.com/watch?v=5kRu5KFUWgg

"Zarkana“ laikinai apsistojusi Niujorko „Radio City Music Hall“ teatre. Spektaklis čia bus rodomas iki spalio 3 d., o po to keliaus į Madridą bei Maskvą.

„Zarkana“ yra vienas iš trijų šou, kuriuos šiemet pristato „Cirque du Soleil“. Šou pasaulio gigantas kiek anksčiau jau pristatė spektaklį „Iris“, kuris bus rodomas Los Andžele, o rudenį planuojama ir legendinio Michael‘o Jackson‘o tematika gastrolėms parengto šou premjera. Jei „Cirque du Solei“ premjera Lietuvoje su spektakliu „Saltimbanco“ bus sėkminga, tikėtina, jog ir mes savo šalyje galime sulaukti naujausio jų kūrinio, paremto Michael‘o Jackson‘o istorija ir kūryba.

„Cirque du Soleil“ Lietuvos publikai pirmą kartą pasirodys gruodžio 15-17 dienomis „Siemens“ arenoje Vilniuje pristatydami vieną iš techniškai sudėtingiausių savo spektaklių „Saltimbanco“, kuris savo kuriama nuotaika, energija ir tvyrančia magija jau pavergė milijonus žiūrovų visame pasaulyje. Bilietus į šį unikalų, paslaptingą, o kartu ir ekstravagantišką bei žmogaus fizinių galimybių ribas panaikinantį spektaklį platina „Tiketa“.
Apie „Cirque du Soleil“

Kanados cirko „Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 m., kuomet jo įkūrėjo Guy Laliberte bei 20 gatvės artistų komanda surengė pasirodymą 450-asias Kanados atradimo metines švenčiančiame Kvebeko mieste. „Cirque du Soleil“, pradėjęs nuo 74 darbuotojų, šiandiena jų turi 5 tūkst., iš kurių daugiau nei 1 300 yra cirko artistai iš beveik 50 skirtingų valstybių. „Cirque du Soleil“ kuriamus stebuklingus pasirodymus 300 pasaulio miestų šešiuose kontinentuose jau matė daugiau nei 100 mln. žiūrovų. Planuojama, jog šiemet jų šou išvys dar apie 15 mln. planetos gyventojų.

Daugiau informacijos: www.tiketa.lt

2011-07-08„Cirque du Soleil“ pristatė dar vieną savo šedevrą – roko operą „Zarkana“
2011-07-07Bilietus į Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklius platins „Tiketa“
2011-07-05Į Lietuvą atvyksta seras Elton‘as John‘as
2011-06-30Žiūrovus nustebino neįtikėtinu beisbolo kamuoliuko metimu
2011-06-29Naujausiame 100 mln. dolerių vertės „Cirque du Soleil“ šou „Iris“ – kino motyvai ir 3D efektai
2011-06-21Į Lietuvą atvyksta milijonus gerbėjų pasaulyje turintys rokeriai „30 Seconds to Mars“
2011-06-17Lietuviai rekordiniu greičiu šluoja bilietus į užburiantį „Cirque du Soleil“ šou
2011-06-15Prieš M. Boltono ir Kenny G koncertą dideli pokyčiai „Siemens“ arenoje
2011-06-14Saksofonistas Kenny G tapo atlikėjos Kate Perry dėde
2011-06-13„Tiketa“ platins kino teatro „Pasaka“ bilietus