Naujienos
„Tiketa“ siekia priversti dirbti Viešųjų pirkimų tarnybą

Didžiausią bilietų prekybos tinklą valdanti bendrovė „Tiketa“ kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir apskundė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sprendimą netirti biudžetinės įstaigos „Koncertinė įstaiga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras“ be konkurso pasirašytos sutarties su UAB „Bilietai LT“.

„VPT, motyvuodama tuo, jog Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras nėra įtrauktas į tikrintinų perkančiųjų organizacijų sąrašus, atsisakė analizuoti pranešimą ir atlikti tikrinimą dėl galimų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų. Manome, jog šiuo atveju, dėl mums nesuprantamų priežasčių, VPT nevykdo įstatymu  jai priskirtų funkcijų“, - sako UAB „Tiketa“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis.

„Tiketa“ į Viešųjų pirkimų tarnybą kreipėsi po to, kai nors nebuvo skelbiamas konkursas ar taikomas kitas Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas atitinkantis pirkimo būdas, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras bilietų platinimo sutartį sudarė su bendrove „Bilietai LT“.

„Siekiame, kad ši rinka būtų maksimaliai skaidri. Lietuvoje bilietus į renginius platina mažiausiai 3 bendrovės, todėl konkurencija leidžia perkančiajai organizacijai pasirinkti geriausią pasiūlymą. Manome, kad iš biudžeto finansuojamos įstaigos turėtų itin kruopščiai laikytis Viešųjų pirkimų įstatymo, nes tai, pirmiausia, padeda sutaupyti valstybės lėšas. Viešųjų pirkimų tarnyba šiuo atveju turėtų dirbti aktyviau ir vykdyti teisės aktų pažeidimų prevenciją, o ne nusiplauti rankas“, - sako A.Žiauberis.

Pasak jo, keistai atrodo tai, kad po „Tiketos“ kreipimosi VPT iš pradžių kreipėsi į Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą (LVSO), prašydama per 5 darbo dienas pateikti visus su bilietų platinimo paslaugos įsigijimu susijusius dokumentus, o po trijų savaičių staiga pranešė, kad kadangi LVSO „nėra įtrauktas į tikrintinų perkančiųjų organizacijų sąrašus“, tikrinimas dėl galimų viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų nebus atliekamas.

„Susidaro įspūdis, kad kai kurios biudžeto lėšomis finansuojamos organizacijos yra lygesnės už kitas arba VPT Viešųjų pirkimų įstatymo priežiūrą vykdo selektyviai, atsižvelgdama į mums nežinomus argumentus. Keista, jei tik pradėjusi patikrinimą Viešųjų pirkimų tarnyba staiga apsižiūrėjo, kad tikrinti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ji negali – abu raštai, kuriuos gavome pasirašyti to paties žmogaus, Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus Žydrūno Plytniko“, - sako „Tiketos“ generalinis direktorius A.Žiauberis.

„Tiketa“ yra pirmaujanti bilietų pardavimo bendrovė Lietuvoje pagal pardavimus ir interneto prekybos apimtis. 2010 m.  „Tiketa“ pirkėjams pasiūlė bilietus į daugiau kaip 4 tūkstančius įvairių renginių, o bendrovės apyvarta siekė beveik 27 mln. litų. Bendrovė valdo populiariausią prekybos bilietais internete sistemą www.tiketa.lt bei turi didžiausią  - 56 pardavimo kasų - tinklą dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų.

2011-06-08„Tiketa“ siekia priversti dirbti Viešųjų pirkimų tarnybą
2011-06-07Į naują alaus pilstymo įrangą „Siemens“ arena investavo 150 000 litų
2011-06-07Lietuvoje koncertuosiantis Maiklas Boltonas meilės ieškos ir Lietuvoje
2011-06-01Į LIETUVĄ ATKELIAUS ELITINIS PASAULIO ŠOU CIRQUE DU SOLEIL
2011-05-24„Tiketa“ plečia didžiausią šalyje bilietų pardavimo tinklą
2011-05-18Krepšinio klubų fanai noriai perka abonementus 2011/2012 m. sezonui
2011-05-11Maiklo Boltono ir „The Lonely Island“ Karibų pirato Džeko Sparou parodija užkariavo pasaulį
2011-05-07Panevėžio „Techaso“ abonementų į būsimo sezono rungtynes liko tik 50
2011-05-06Pasaulinių žvaigždžių pageidavimai maistui – nuo bulvių traškučių iki ožkos pieno
2011-05-05„Tiketa“ bilietų kasas atidarys ir knygynuose VAGA